ul. Franciszkańska 18, parter, pokój 115
tel. 74/640-09-36
Kierownik: Anna Grajzer
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Czynna

poniedziałek, wtorek, środa, piątek
czwartek
sobota

 

10.00 - 18.00
10.00 - 16.00
09.00 - 14.00

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Wypożyczalnia Multimediów to najmłodszy dział Biblioteki, udostępniony czytelnikom 9 listopada 2005 roku. W skład zbiorów wchodzą: płyty CD z muzyką, filmy, książki audio, kursy językowe, encyklopedie multimedialne, gry komputerowe.

Książka mówiona (audiobook) to stale uaktualniany zbiór 1500 pozycji zapisanych na płytach CD w formacie audio i mp3, niejednokrotnie w interpretacji znanych aktorów. Proponujemy szeroki wybór z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej, a także biografie i pamiętniki, literaturę faktu, relacje z podróży oraz lektury szkolne.

Największa część księgozbioru, około 3900 egzemplarzy, to filmy na DVD i Blu-ray. Do wyboru są: filmy fabularne, dokumentalne, muzyczne, seriale, filmy edukacyjne, filmy instruktażowe fitness, Teatr Telewizji oraz spektakle operowe, operetki i balet.

Zbiory muzyczne w ilości 1600 egzemplarzy, to głównie muzyka rozrywkowa polska i zagraniczna, jak również muzyka klasyczna, jazz, piosenka poetycka, muzyka relaksacyjna oraz koncerty na DVD.

Wszystkim zainteresowanym nauką języków obcych proponujemy różnego typu kursy do samodzielnej nauki dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych w formacie CD, MP3 i jako programy komputerowe.

Gry komputerowe, to oferta skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży, proponujemy gry edukacyjne, zręcznościowe, strategiczne, symulacyjne, przygodowe, sportowe i wyścigi.

Encyklopedie multimedialne, stanowią obszerne kompendia wiedzy z różnych dziedzin nauki, kultury i sztuki.
Do dyspozycji czytelników jest jedno stanowisko do odtwarzania filmów i odsłuchiwania muzyki.

Udostępnianie

Filmy, muzyka, gry komputerowe wypożyczane są na 3 dni z możliwością jednokrotnego przedłużenia o kolejne 3 dni. Książka mówiona i kursy językowe wypożyczane są na 28 dni z możliwością jednokrotnego przedłużenia o kolejne 28 dni. Przedłużać można wyłącznie niezarezerwowane zbiory.

Dla seniorów - czytelników naszej biblioteki, organizowane są raz w tygodniu warsztaty komputerowe "Senior w sieci".
Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godziny 8.30 do 9.30 w Czytelni na I piętrze.
Podczas warsztatów realizowane są wybrane zagadnienia np.: podstawy obsługi komputera, edytor tekstu, obsługa poczty elektronicznej, komunikatorów, internetu.

BIP© 2017 Miejska Biblioteka Publiczna
im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy

Polityka prywatności / Cookies
Partnerzy:


 


 

 

 
         

 Wspierają nas:

                    

      
 

         
 

 

 
         

Kontakt

ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnica
tel/fax. 74 640-09-46, mbp@mbp.swidnica.pl
NIP 884-001-01-28