ul. Franciszkańska 18, I piętro, pokój 202

• 6
  • 7
  • 8

Czytelnia posiada w swoich zbiorach księgozbiór naukowy, regionalny i czasopisma.
Dla chętnych poszerzania wiedzy, przygotowanych jest 30 stanowisk czytelniczych, gdzie w ciszy i skupieniu można oddawać się lekturze książki.
W czytelni jest możliwość skorzystania z komputera z dostępem do Internetu. Udogodnieniem jest również funkcjonowanie sieci bezpłatnego internetu bezprzewodowego WiFi. Dodatkowo korzystając ze sprzętu audio można posłuchać muzyki.

Księgozbiór naukowy

W księgozbiorze naukowym czytelni znajduje się ponad 17 tysięcy woluminów.
Dzięki takim zasobom potrzebne informacje znajdą czytelnicy z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych.

Zbiory udostępniane są na miejscu z możliwością odpłatnego skserowania ich fragmentów na terenie biblioteki. Na prośbę czytelnika i za zgodą bibliotekarza można wypożyczyć do 5 wybranych tytułów na okres 7 dni.

Jeśli czytelnik zgłosi taka potrzebę bibliotekarz w ramach usługi: Wypożyczenia międzybiblioteczne może sprowadzić z innych placówek na terenie całego kraju pożądaną książkę, skan lub kserokopie.

Prasa

Czytelnia oferuje ponad 70 tytułów czasopism. Coś dla siebie znajdą osoby zainteresowane tematyką regionalną specjalistyczną, społeczną i uprawiające różnorodne hobby. Istnieje możliwość wypożyczenia poza bibliotekę starszych numerów czasopism.
W zbiorach czytelni znajduje się komplet Dzienników Ustaw, wydawanych do 2011r. Najważniejsze ogólnopolskie tytuły archiwizowane są przez 6 lat.

Kluby zainteresowań

Pracownicy czytelni są opiekunami dwóch klubów istniejących przy Miejskiej Bibliotece Publicznej:

Dyskusyjny Klub Książki "Melina Literacka"
Klub Filmowy "Kinoteka"

Czytelnia prowadzi działalność edukacyjno-medialną. Zapraszamy szkoły i inne grupy zorganizowane na lekcje biblioteczne, warsztaty czytelnicze. W czasie zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zasobami księgozbioru czytelnianego, nabyć umiejętności tworzenia bibliografii załącznikowej do pisanych przez siebie prac, oraz korzystania z katalogu on-line.

BIP© 2017 Miejska Biblioteka Publiczna