Od dnia 1 lipca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy (budynek siedziby głównej) przywraca strefę wolnego dostępu do zbiorów z zachowaniem reżimu sanitarnego zmienia również godziny pracy Biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna zmienia godziny pracy (siedziba główna):

Wypożyczalnia dla Dorosłych
Wypożyczalnia Multimediów
Wypożyczalnia Naukowa i Czytelnia Czasopism
Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży

Filia nr 1
Filia nr 2
Filia nr 5

poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 9.00-17.00
czwartek: 9.00-16.00
sobota: nieczynne

poniedziałek-piątek: 9.00-16.00
sobota: nieczynne

Od dnia 1 lipca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy (budynek siedziby głównej) przywraca strefę wolnego dostępu do zbiorów z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Stosując się do wytycznych funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce, wydane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bibliotekę Narodową oraz Sanepid stosujemy w dalszym ciągu konieczność i obowiązek zapewnienia maksymalnej ochrony przed zarażeniem zarówno naszych Czytelników jak i Pracowników.

W związku z tym, na czas epidemii wprowadzone zostały szczegółowe procedury określające zasady korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki, a w szczególności:

1. Każda osoba wchodząca do Biblioteki ma obowiązek użycia płynu dezynfekującego znajdującego się przy wejściu.
  2. Wchodząc do Biblioteki każda osoba ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (za wyjątkiem dzieci do 4 roku).
  3. W strefie wolnego dostępu do zbiorów wprowadzony jest obowiązek założenia własnych rękawiczek ochronnych.
  4. W strefie wolnego dostępu w każdej Wypożyczalni mogą przebywać maksymalnie 2 osoby.
  5. Czytelnicy i Użytkownicy Biblioteki mają obowiązek zachowania pomiędzy sobą i pracownikami dystansu 2 metrów (nie dotyczy rodzin).
  6. Przy ladzie bibliotecznej mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby.
  7. Wizyta w Bibliotece może trwać maksymalnie 10 minut.
  8. Biblioteka zastrzega sobie cofnięcie wolnego dostępu do zbiorów w każdej chwili.Prosimy o przestrzeganie powyższych zasad i zapraszamy między regały!