Od dnia 27 października Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników oraz pracowników, wprowadza następujące zasady korzystania z biblioteki w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Godziny otwarcia:

SIEDZIBA GŁÓWNA

pon., wt., śr., pt.: 9.00-17.00
czwartek: 9.00-16.00
sobota: 9.00-14.00

FILIE
(z wyłączeniem Filii nr 3, która jest nieczynna do odwołania):

poniedziałek-piątek: 9.00-16.00

przerwy na dezynfekcję:
11.30-12.00
14.00-14.30

Zasady:

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy (budynek siedziby głównej) nadal utrzymuje strefę wolnego dostępu do zbiorów z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Stosując się do wytycznych funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce, wydane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bibliotekę Narodową oraz Sanepid stosujemy w dalszym ciągu konieczność i obowiązek zapewnienia maksymalnej ochrony przed zarażeniem zarówno naszych Czytelników jak i Pracowników.

W związku z tym, na czas epidemii wprowadzone zostały szczegółowe procedury określające zasady korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki, a w szczególności:

1. Każda osoba wchodząca do Biblioteki ma obowiązek użycia płynu dezynfekującego znajdującego się przy wejściu.
  2. Wchodząc do Biblioteki każda osoba ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (za wyjątkiem dzieci do 4 roku).
  3. W strefie wolnego dostępu do zbiorów wprowadzony jest obowiązek założenia własnych rękawiczek ochronnych.
  4. W strefie wolnego dostępu w każdej Wypożyczalni mogą przebywać maksymalnie 2 osoby lub jedna rodzina.
  5. Czytelnicy i Użytkownicy Biblioteki mają obowiązek zachowania pomiędzy sobą i pracownikami dystansu 2 metrów (nie dotyczy rodzin).
  6. Przy ladzie bibliotecznej mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby.
  7. Wizyta w Bibliotece może trwać maksymalnie 10 minut.
  8. Nowe zasady korzystania z Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism: Więcej
  9. Biblioteka zastrzega sobie cofnięcie wolnego dostępu do zbiorów w każdej chwili. Prosimy o przestrzeganie powyższych zasad i zapraszamy między regały!