20 listopada 2017 roku p. Aneta i p. Elwira z Wypożyczalni dla Dorosłych odwiedziły, na zaproszenie pań bibliotekarek z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, tamtejszą bibliotekę.

Na spotkanie przyszły dwie klasy pierwszoklasistów. Tematem wykładu były ogólne techniki czytania, także te nowoczesne, jak choćby techniki szybkiego czytania, a także ogólne zasady czytania ze zrozumieniem, a następnie metody notowania poznanego tekstu. Młodzież podzieliła się z nami swoimi sposobami na to jak czytać, aby czytanie było jak najbardziej efektywne. Następnie wykonaliśmy z uczniami kilka ćwiczeń na rozluźnienie i regenerację oczu. Na koniec młodzież dowiedziała się podstawowych informacji o naszym katalogu DZB, o tym czym jest Ibuk Libra, Legimi, czy też Czytak Plus. Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy!:)

Relacja na stronie II Liceum Ogólnokształcącego: tu

BIP© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna