Projekt Łączy Nas Niepodległa Świdnica 2018 powstał w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedsięwzięcie ma na celu wzmocnienie tożsamości narodowej i pogłębienie lokalnego patriotyzmu, a także szerzenie wiedzy historycznej wśród młodzieży. Projekt będzie realizowany od maja do końca listopada 2018 roku.

W ramach projektu zrealizowano:

Mapę z obrysem granic Polski 1918 roku, na której mieszkańcy mogli przyklejać znaczniki, oznaczając miejsca z jakich pochodzą.

• niepodlegla
  • niepodlegla_02
  • niepodlegla_04

Warsztaty dziennikarskie, na których młodzież ze szkół średnich poznawała tajniki sztuki wywiadu. Uczniowie zbierali i utrwalali ulotne wspomnienia świdniczan.

Warsztaty dziennikarskie

Audiobook – W międzypokoleniowym projekcie wzięło udział 12 osób, w tym seniorzy oraz licealiści. Wywiady opisują historyczne losy miasta i jego mieszkańców przybyłych do Świdnicy po 1945 roku.

• audiobook1
  • audiobook2
  • audiobook3

Konkurs na okładkę audiobooka, podczas którego jury wyłoniło zwycięski projekt.

Konkurs na okładkę

Gra historyczno-literacka „Tropiąc historię” Podczas gry uczestnicy zmierzyli się z maxi scrabblami, szyframi, rebusami oraz wieloma zadaniami związanymi z bohaterami, którzy mieli wpływ na odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Gra historyczno-literacka

Wystawa „Ze szkolnej ławy”. Na ekspozycji został zaprezentowany pakiet materiałów edukacyjnych - Teczka Sztubaka, a także wybrane elementy z księgozbioru bibliotecznego.

• ze_szkolnej_lawy
  • ze_szkolnej_lawy_03