W sobotę, w ramach zjazdu włodarzy zrzeszonych w tzw. „Sieci progresywnych” w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano przede wszystkim o jakości przestrzeni jako tej, która w decydujący sposób stanowi o atrakcyjności miasta.

Dzień wcześniej Robert Biedroń – prezydent Słupska spotkał się z mieszkańcami Świdnicy w teatrze świdnickim na spotkaniu, podczas którego opowiadał o sobie i swojej książce „Pod prąd”.

W niedzielę jako podsumowanie weekendowego spotkania, gospodarze kilku miast zrzeszeni w „Sieci progresywnych”, podpisali Deklarację Świdnicką dotyczącą podnoszenia estetyki miasta i wspierającą miejskie inicjatywy na rzecz popularyzacji i promocję społecznych i gospodarczych walorów miasta.

PORTRETY MIAST POLSKICH

• progresywni