Szanowni Państwo,
Od kilkunastu dni przyszło nam odnaleźć się w zupełnie innej trudniejszej rzeczywistości. Nie wiemy jak długo jeszcze będziemy musieli dopasowywać się do nowej sytuacji, która z dnia na dzień jest bardzo dynamiczna. Jednak, aby zapewnić naszym Czytelnikom, naszym Użytkownikom i Przyjaciołom poczucie normalności staramy się być, działać w miarę możliwości biorąc pod uwagę odmienność sytuacji. Dlatego zapraszamy naszych przyjaciół do kontaktu z biblioteką online.

Obecnie, chcielibyśmy Państwa zaprosić do nowego projektu PRZYJACIELE BIBLIOTEKI POLECAJĄ I CZYTAJĄ.

Będziemy publikować filmy, które zapewne urozmaicą tę trudną rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować.

Rozpoczynamy w świąteczną sobotę czytaniem pamiętników przez jednego z przyjaciół biblioteki – Łukasza Kazka (dziennikarza historycznego, popularyzatora wiedzy oraz eksploratora), który będzie czytał pamiętnik "Do Nieba nie można od razu" - dramatyczne zapiski z okupowanego Lwowa Jacka Wilczura.

O książce:

Luźne kartki zapisów pamiętnika powstawały od 1941 r., od czasu niemieckiej napaści na sowieckiego sojusznika w rozbiorze Polski i zniewoleniu narodu polskiego. Głównie jednak zapisy zawarte w książce wykonane zostały w latach niemieckiej okupacji Lwowa i Kresów Wschodnich RP, po 4 kwietnia 1942 r. W kolejnych więzieniach niemieckich, we Lwowie i w Stryju, za ujawnienie przez Niemców lub ukraińską służbę więzienną faktu prowadzenia pamiętnika, zapisów, groziła śmierć, lub obóz koncentracyjny, co równało się śmierci... „Do nieba nie można od razu" to szczególnego rodzaju kronika zagłady mieszkańców Lwowa po zajęciu miasta przez wojska niemieckie 30 czerwca 1941, opis bestialstwa ukraińskich nacjonalistów, męczeństwa Polaków i Żydów. Książka stanowi dokument epoki Holocaustu polskiego i żydowskiego. Jacek Wilczur był autorem 30 książek, ponad 2000 tys artykułów z czego 600 poświęconych zagładzie, narodów, polskiego i żydowskiego, losom więźniów i jeńców w niemieckich obozach.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz nasze fanpage'e.

Pamiętnik "Do Nieba nie można od razu" – czyta Łukasz Kazek
"Drwal" Michał Witkowski - czyta Barbara Elmanowska
"Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" Kelsey Miller - czyta Anna Rudnicka
Baśnie świata - czyta Helena Pietrzak