.
.
.
.
.
.
.
.

Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Mai Tyczyno, chorej świdniczanki, która walczy z wadą genetyczną. M.in. dzięki nakrętkom możliwe jest kosztowne leczenie dziewczynki.

13-letnia Maja zmaga się z wrodzoną wadą genetyczną: delecją długiego ramienia chromosomu 2. Ma poszerzone komory boczne mózgowia, wodogłowie, dysmorfię twarzo-czaszkową, skrócone kończyny dolne i górne. Dziewczynka ma także wady słuchu, wzroku, przegrody nosowo-gardłowej, nerek, żołądka. skrócone kończyny dolne i górne. W dodatku jest opóźniona w rozwoju psycho-ruchowym.

Codziennie rodzice dziecka walczą o jego jak największą sprawność. Do tego niezbędna jest kosztowna rehabilitacja i przeszczepy flory bakteryjnej, które dziewczynka będzie przechodzić do końca swojego życia. W sfinansowaniu leczenia pomagają plastikowe nakrętki. Dlatego, jeśli masz takie w domu, nie wyrzucaj ich, tylko przynieś do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. W wypożyczalni dla dorosłych znajduje się specjalnie oznaczony kosz na nakrętki.

 

BIP© 2019 Miejska Biblioteka Publiczna
im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy

Polityka prywatności / Cookies

Klauzula informacyjna
Partnerzy:


 


 

 

 
         

 Wspierają nas:

 

      

         
 

 

 
         

 

Kontakt

ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnica
tel/fax. 74 640-09-46, mbp@mbp.swidnica.pl
NIP 884-001-01-28