Wojska radzieckie stacjonowały w Polsce pół wieku. Żołnierze rozmieszczeni byli w 39 garnizonach. W książce „Tajemnice garnizonów radzieckich w Polsce” Wojciech Kondusza opowiada o codziennym życiu garnizonów, o tym, co działo się za murami. Pisarz w piątek 24 maja spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W książce „Tajemnice garnizonów radzieckich w Polsce”, swoim najnowszym dziele, Wojciech Kondusza opowiada o codziennym życiu garnizonów, o tym, co działo się za szczelnymi murami i co do dziś stanowi tajemnicę.

Wojciech Kondusza to polonista, filozof, publicysta i autor książek historycznych, doktor nauk humanistycznych (filozofia), wieloletni nauczyciel akademicki, a obecnie kierownik jednego z wydziałów w UM w Legnicy. Autor kilku książek (m.in. „Mała Moskwa” i „Legniccy Cyganie-Romowie”) oraz kilkudziesięciu artykułów. Aktualnie prezes Stowarzyszenia „Pamięć i Dialog”.

foto: mojaswidnica.pl

BIP© 2019 Miejska Biblioteka Publiczna