W ramach projektu Łączy Nas Niepodległa Świdnica 2018 Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida serdecznie zaprasza młodzież szkół średnich w wieku 14-19 lat do wzięcia udziału w niepowtarzalnych Warsztatach Dziennikarskich w ramach projektu „Łączy Nas Niepodległa”. Projekt ten ma na celu przedstawienie i utrwalenie wspomnień Świdniczan, którzy przybyli do miasta po 1945 roku. Podczas części teoretycznej warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy Radia Wrocław, młodzież zapozna się z głównymi zagadnieniami i problemami współczesnego dziennikarstwa, formami dziennikarskimi, pracą dziennikarza, a przede wszystkim ze sztuką przeprowadzania wywiadu. W części praktycznej uczestniczyć będą również seniorzy, z którymi młodzież będzie przeprowadzać wywiad. Efekt ich pracy uwieczniony będzie w formie profesjonalnie wydanego audiobooka.

regulamin

karta zgłoszenia