Miłośnicy jej wierszy, przyjaciele, uczniowie licznie zjawili się wczoraj na wieczorze poetyckim Leokadii Kapsrzyckiej – świdniczanki, która od kilkunastu lat pisze wiersze. Nie zabrakło recytowanych utworów, podziękowań i mnóstwa wzruszeń.

Leokadia Kasprzycka to kobieta wielu talentów. Śpiewa, pisze teksty, komponuje, pisze wiersze. Na co dzień uczy języka angielskiego i zaraża młodzież miłością do sztuki. Niezwykle ciepła i pogodna, zawsze w ruchu, bo, jak sama o sobie mówi, nie lubi siedzieć bezczynnie z założonymi rękoma.

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej w Świdnicy odbył się wieczór poetycki artystki połączony z prezentacją tomiku „Słowa w przestrzeni”. Zbiór ten jest podsumowaniem kilkunastu lat twórczości poetyckiej.

Wiersze Leokadii Kasprzyckiej podczas wczorajszego spotkania czytali m.in. Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, młodzież z Grupy Teatralnej „Cedeen”, działającej w Młodzieżowym Domu Kultury, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 105, II LO oraz Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, w którym Leokadia Kasprzycka uczy języka angielskiego.

• IMG_5100_wynik
  • IMG_5110_wynik