Wymiana doświadczeń i realizacja wspólnych projektów to główne idee, jakie przyświecały wizycie przedstawicieli Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy w zaprzyjaźnionej bibliotece w Biberach.

Delegacja ze Świdnicy gościła u naszych partnerów w dniach od 17 do 19 maja. Nie tylko wymieniano się wzajemnie doświadczeniami, ale przede wszystkim powstało wiele nowych pomysłów. – Z całą pewnością była to bardzo owocna wizyta i twórcza. Z naszą partnerską biblioteką nawiązaliśmy ścisłą współpracę. Zrodziło się kilka nowych pomysłów, które już na tym etapie zwiastują owocną współpracę w przyszłości – relacjonuje Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

W tym roku mija 27 lat od podpisania umowy partnerskiej z Biberach. Była to pierwsza umowa, która zapoczątkowała współpracę Świdnicy z zagranicznymi partnerami.

• biberach_02
  • biberach_03