26 kwietnia odbyła się nietuzinkowa akcja w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzięki uprzejmości Pani dyrektor Ewie Cuban. Dokładniej to animatorzy z „Sensoplastyka dla smyka” Paulina i Andrzej przygotowali warsztaty charytatywne dla 5-letniego Ignasia, który zmaga się z niedowładem lewej ręki spowodowanym zapaleniem rdzenia kręgowego i splotu barkowego.

Na warsztaty zapisała się całkiem niezła ilość uczestników głównie przedszkolaków i młodszych dzieci, które czynnie brały udział w przygotowaniu własnej plasteliny, potem tworzono prace plastyczne a na sam koniec dzieci chodziły po tych pracach gołymi stopami, co było największą frajdą dla maluchów. nie obyło się bez brudnych rąk i ubrań ale rodzice mieli ubaw po pachy patrząc jak ich pociechy doświadczają nowych wrażeń.

Dzięki sponsorom zostały przygotowane fanty dla uczestników zbiórki charytatywnej. oto i oni : Drukarnia ROTGRYF w Świdnicy oraz drukarnia Poldruk w Wałbrzychu za plakaty.Urząd Miasta w Świdnicy, Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy, Ciukuruku za cudowne cukierki i lizaki, Śnieżka ZPC za wspaniałe słodycze, sali zabaw Tęcza za bilety wstępu, Muzaza za podarowanie voucherow na zajęcia, hurtowni Alema, hurtowni Wektor, sali zabaw Jumm w Świdnicy za fantastyczne zabawki, hurtowni Camino za ofiarowane pieniędzy na rzecz małego Ignasia.

Dzięki akcji charytatywnej zebrane zostały pieniążki na nowy sprzęt rehabilitacyjny dla Ignasia. Dokładnie zebrano 1313 złotych i oby te dwie trzynastki były szczęśliwe dla dzielnego Ignacego.

Pieniądze, które zostały zebrane rodzice wpłacili na zakup nowoczesnego sprzętu do rehabilitacji. Dzięki ludziom dobrego serca Ignaś będzie ćwiczył na sprzęcie z najwyższej półki!

Rodzice serdecznie dziękują za ofiarowaną pomoc dla ich syna.

• ignas
  • ignas_02